Future is NOW.

Portfolio

SUNEXPRESS HQ

SUNEXPRESS HQ

Dna Mimarlık tarafından Antalya’da tasarlanan SunExpress Yönetim Binası 2012 yılında 11. Batı Akdeniz Mimarlık Ödülleri ve Sergisinde Proje Dalı Ödülü almaya hak kazanmıştır.

SunExpress Havayolları’nın, Ana Yönetim Binası olarak tasarlanan Sunexpress Hq, Antalya Havalimanı yakınında konumlanmakta olup, bu binanın mimari, iç mimari ve uygulama projesi 2011 yılında tamamlanmıştır. Kütlenin oluşumunda; bina işlevinde esnekliği sağlamak amacıyla oluşturulan modüler sistem etkili olmuş ve bu yaklaşım; tümden gelim prensibiyle başlamış olan tasarımın, tüme varım ile sonlandırılmasını sağlamıştır. Tasarımda oluşturulan bu ofis modülü sistemleri, en küçüğünden en büyüğüne kadar eşit şartlarda ve birim alanlarda planlanmış; her modülde, modülün doğal ışık alması, açılabilir penceresinin bulunması gibi kriterler uygulanmıştır.

İç avlusu çevresine yerleşen tüm bu kullanım alanları, birbirini gören ve her noktası gün ışığı ile aydınlanan birer yaşam alanı haline gelmiş; böylelikle kullanıcı için ferah ve esnek bir ortam sağlanmıştır. Cephede kullanılan gökyüzü renklerinden oluşan emaye boyalı ve reflekte cam giydirme cephe sistemi ise bu modüler sisteme göre yerleştirilmiş; ofisler de bu sisteme göre şeffaf bölücü duvarlarla ayrılarak oluşturulmuştur. Böylece başta da bahsedilen esnek bir plan anlayışı gereği birimlerin yer değiştirebilir, büyütülüp küçültülebilir nitelikte olması sağlanmıştır.

www.sunexpress.com

EN RU TR