Future is NOW.

DNA MİMARLIK

We design buildings of the future.

FİRMAMIZ

Nail Atasoy, akademi döneminde ve profesyonel meslek yaşamında sergilediği sıradışı çözümler ve yenilikçi tasarımları ile öne çıkmış ve birçok proje yarışmasında 1992 yılından günümüze önemli ödüller kazanmıştır.

Yetenek ve tecrübelerini özgürce sergileyebilmek adına 2004 yılında “DNA Mimarlık” markasını hayata geçirmiştir.

DNA Mimarlık mimari ve iç mimari proje, uygulama ve proje yönetimi yapmakta, ulusal ve uluslararası ölçekte; avm, otel, konut, eğitim, sanayi, yönetim binası ve ofis gibi çeşitli ve nitelikli projeler üretmektedir.

DNA Mimarlık elde ettiği başarılar doğrultusunda 2018 yılında Tasarım Merkezi olarak tasarladığı binasına geçerek, DNA’nın inovatif bakış açısını destekleyen AR-GE çalışmalarını DİPLAB adı altında devam ettirmektedir.

TASARIM YAKLAŞIMI

Dna yaratıcı sürecini insan, doğa ve teknoloji üzerinde kurgular. Tasarımın merkezine insanı yerleştirir, doğayı örnek alır ve teknoloji ile beslenir.

İnsan; çevresiyle varolur, öğrenir ve gelişir. İşlevsel, kültürel, sosyal ve duyusal ihtiyaçlarına uygun alanı arar. Dna bu ihtiyaçları gözlemler ve araştırır. Tasarlarken bu doğrultuda akılcı, yaratıcı ve şaşırtıcı çözümler sunar. Sade ve ekonomik malzeme kullanımına rağmen dolu, akıcı tasarımlar ortaya koyar.

Doğa; insanı barındırır, kusursuz bir matematik ile işler ve tüm soruların cevabını gizler. Dna doğayı gözlemler, oranları, geometrisi ve işleyişi hakkında cevaplar arar. Doğayı taklit etmez ve hükmetmeye çalışmaz. Doğayı anlamaya çalışarak ondan esinlenir ve sürekli etkileşimde kalacak tasarımlar üretir.

Dna sunmuş olduğu çözümlerde teknolojiyi aktif olarak kullanır. Teknolojiyi tasarımın başlangıcından, yapı üretim, sistem ve malzemelerine kadar her seviyede araştırır ve maksimum şekilde kullanır. Tasarımlarını yapı bilgi modellemesi (BIM) üzerinden sanal ortamda uygulayarak yapar ve tüm üretim sürecini denetler. Dna multidisipliner bir platform olan BIM ile farklı katılımcılar arasındaki ilişkiyi en iyi şekilde kurgulayarak tasarım yaparken, uygulamada karşılaşabilecek tüm sorunları önceden görür ve çözümler.

DNA PROJE

DNA Mimarlık, konusu ve büyüklüğü ne olursa olsun, sosyal sorumluluk çerçevesinde her projeyi kendine özgü program, fiziksel ve kültürel etkileşimler içinde bütünleştirerek nitelikli mimari çözümler üretmeyi hedefler. Duyarlı ve estetik projeler ile kendi çizgisini oluşturmuş olan DNA Mimarlık, hızla değişen ve modernleşen yapı teknolojilerini yakından takip ederek bu değişimleri projelerinde kullanmaya da önem verir. Doğaya ve çevreye saygılı yeşil projeler üretmek ve bu projelerin hayata geçirilmesi konusunda öncülük etmek de DNA Mimarlık’ın temel ilkelerinden biridir.

DNA UYGULAMA

Özgün yaklaşımları, duyarlı, yenilikçi ve estetik projeler ile kendi çizgisini oluşturmuş olan Dna Mimarlık, hızla değişen ve gelişen yapı teknolojilerini yakından takip ederek üretilen her projenin tüm aşamaları ile uygulamasını da üstlenir. Uygulama öncesinde belirlenen takvim doğrultusunda, maliyet hesaplamaları da düşünülerek en yeni yapı teknolojileri ve en doğru malzemeler ile tüm detayları tamamlanmış olarak teslim edilen proje, kusursuzluğun ve profesyonel titizliğin birer örneği olarak hayata geçer.

DİPLAB

DNA, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, şehirle organik bağ kurabilecek, tasarımcıların, öğrencilerin bünyesinde çalışmalar yürütebileceği, araştırma geliştirme birimi DipLab’i kurmuştur. Bu platform, mekansal işlevin yanı sıra, DNA’nın inovatif bakış açısını destekler, her daim daha güncel ve sürdürülebilir tasarımların ortaya çıkarılmasına destek olur.

EN RU TR