Future is NOW.

Portfolio

BOSPHORUS SORGUN HOTEL

BOSPHORUS SORGUN OTEL

DNA Mimarlık tarafından Antalya Manavgatta tasarlanan Bosphorus Sorgun Hotel 2017 yılında The Best of Tourism Awards/ The Best of Design Hotel Awards ödülüne layık görülmüştür.

Manavgat Sorgun’da, nehir kıyısında, Akdeniz manzarasına doğru konumlanan oteli mimari, iç mimari ve uygulama projesi 2017 yılında tamamlanmıştır. Bosphorus Sorgun Otel 532 oda kapasitesiyle bölgenin önemli bir turizm yapısı haline gelmiştir.

Gelecek fikri ile başlayan her hareket; eskiye, sıradanlaşmışa, kalıplara, kurallara, tekrarlara, gelişmeye ve değişime açık olmayanlara karşı olmak ve hep yeni bir söylem ortaya koymak anlamına geliyor. Yenilikler sunan, gelişimi, değişimi, dinamizmi özne olarak alarak tasarlanan Bosphorus Sorgun Otel, manzarayı ve mahremiyet duygusuyla içe dönük olarak tasarlanmıştır. Böylelikle kullanıcıların mekana dair hislerini kuvvetlendirmiş ve pekiştirmiştir. Cephesindeki yenilikçi çizgisi ile de kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Otel yapılarının önemli bir bölümünü oluşturan odaları ise manzaraya ve güneye doğru baktırılarak her kullanıcının bölgenin güzelliklerinden faydalanması amaçlanmıştır. Uzun kalmaları sağlamak, odalar arası ilişkiyi güçlendirmek ve her katta sosyalliği arttırmak adına, her katta manzara terasları oluşturulmuş; böylelikle kullanıcıların çevreyle olan her türlü etkileşimini maksimum düzeyde sağlamak amaçlanmıştır.

bosphorussorgun.com

EN RU TR