Future is NOW.

Portfolio

MALL OF ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

MALL OF ANTALYA

Dna Mimarlık tarafından tasarlanan Mall of Antalya Avm 2017 yılında Sign of the City Awards / Premium Project finalisti olmaya layık görülmüştür.

Yapımına 2016 yılı başında başlanan 131.000 m2 inşaat alanına sahip Mall of Antalya, Deepo Outlet ile birlikte 71.000 m2 kiralanabilir alanı ve toplam 234 mağaza sayısı ile Akdeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş ve eğlence kompleksini oluşturuyor. Konumu gereği hem Antalyalılara hem de yerli yabancı ziyaretçilere hitap eden bir yapıdır. AVM tipolojisini yenilikçi bir tutumla tekrar yorumlamış, tasarlanan sürdürülebilir kurgusuyla bir çekim merkezi haline gelmiştir. Mall of Antalya’da kentle kurulacak sıcak etkileşim göz önünde bulundurularak, yol cephesinden algılanabilir bir cephe tasarlanmış; dış mekandaki dinamizm ve gün ışığını iç mekana optimum seviyede yansıtmayı hedeflemiştir.

Özellikle yapı içindeki galeriler ile yenilikçi iç mekan peyzaj yorumuyla da alışverişi keyifli bir an haline getirmek amaçlanmış; iç mekanda kullanılan ahşap gibi sıcak malzemelerle samimi ve ferah bir atmosfer sağlanmıştır. Ayrıca yeme-içme ve alışveriş alanlarıyla; geniş kapasiteli sinema hizmetleri ile tüm Akdeniz Bölgesi için için bir mola noktası olmanın yanında bir yaşam merkezi haline gelmeyi böylelikle ‘yaşamın kentin bir parçası’ olmayı hedeflemektedir.

mallofantalya.com.tr

EN RU TR