Future is NOW.

Portfolio

ÜNALLAR YAPI HQ

ÜNALLAR YAPI YÖNETİM OFİSİ

Antalya’nın Kepez ilçesi’nin önemli arterlerinden biri olan Sakarya Bulvarı üzerinde yer alan ve DNA Mimarlık tarafından tasarlanan Ünallar Yapı Yönetim Binası, 2017 yılında tamamlanıp hizmete açılmıştır. Yönetim ofisi fonksiyon ve tasarım anlayışı organizasyonuyla kente yeni bir soluk getirmiştir.

Bulvarın yavan, antipatik havası ve bölgenin niteliksiz mimari yapılarına karşılık davetkar bir mekan sunmanın yanında proje, hızlı kentleşmenin olumsuz etkilerine bir tepki olarak kentsel akupuntur noktası sunmaktadır. Kentin yoğun ulaşım ağında yer alan ve varoluş itibari ile fark arz eden tasarım anlayışı bölgedeki yaygın mimari görüşü değiştirmek üzere kuruludur. Projenin bir kısmı showroom, bir kısmı ise yönetim alanı olarak kullanılmaktadır.

Tasarım prensibi olarak işveren şirketin firma kimliğinin ve faaliyet alanlarının projenin bütününde yapı, malzeme, detay başlıkları altında sergilenmesi ve uygulanması kararlaştırılmıştır. Dna Mimarlığın tasarım anlayışı olan insan odaklı, doğaya saygılı ve teknolojinin doğru kullanımıyla ortaya çıkan tasarım kente yeni bir bakış açısı sunmuştur. Mekansal kurgu ve cephe elemanları ile gölge alanlar elde edilerek Antalya’nın iklim koşullarına en iyi şekilde uyum sağlamıştır. Şeffaflık optimum ölçüde kullanılarak yeterli gün ışığı alınmıştır. Gölgelik elemanlarla ışık gölge dengesi sağlanmıştır. Doğayı yapıya dahil edilmiş ve bunu hem dış mekanda hem iç mekanda hissettirilmiştir. Bahçenin zemin yerine çatıda konumlandırılmış olması mekanın en verimli biçimde kullanılmasını sağlamış ve pozitif çevre algısına katkıda bulunmuştur.

deneme bonusu veren siteler
EN RU TR